دزدگیر اماکن

اگر یک ساختمان به اندازه ی کافی امنیت نداشته باشد، ساکنان آن هرگز رنگ و روی آرامش و آسایش را نخواهند دید. به همین دلیل است که استفاده از تجهیزات امنیتی بسیار حائز اهمیت است. خیلی وقت ها بی آن که بدانیم، یکی از این تجهیزات می تواند به حفظ جان و مال کمک کند.

در این مقاله از وب سایت سازه یاب می خواهیم در مورد دزدگیر ساختمان یا همان اماکن صحبت کنیم. وسیله ای که امروزه در خیلی از ساختمان های مدرن رایج شده است و خیلی از ساختمان سازان به عنوان اصلی ترین تجهیزات امنیتی از آن استفاده می کنند.

اگر هیچ اطلاعاتی راجع به این تجهیزات امنیتی فوق العاده ندارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دزدگیر اماکن چیست؟

این وسیله، همان طور که از نامش نیز پیداست، قرار است بخشی از امنیت خانه را تضمین کند. این وسیله که معمولا در جاهای خاصی از خانه یا ساختمان نصب می شود، نوعی سیستم امنیتی است که با تشخیص ورودهای غیرمجاز، با استفاده از متدهای مختلف به صاحب خانه یا مغازه هشدار می دهد.

بیشتر بخوانید : هوشمندسازی ساختمان

اما سوال اصلی اینجاست که دزدگیرهای ساختمانی به چه صورت عمل می کنند و چه انواعی دارند. در واقع هر یک از این سنسورها با استفاده از متدهای مختلف تشخیص می دهند که ورود غیر مجاز صورت گرفته است.

انواع سنسورهای دزدگیر

در واقع اصلی ترین وسیله ای که در دزدگیرها وجود دارد و ورودهای غیرمجاز را تشخیص می دهد، همین سنسورهای دزدگیر هستند. این سنسورها به شیوه های مختلفی کار می کنند که در ادامه به برخی از مهم ترین و رایج ترین آن ها اشاره کرده ایم.

· سنسور حرکتی

همان طور که از نامش نیز پیداست، این سنسورها می توانند در غیاب صاحب ساختمان، حرکت را در خانه یا مغازه تشخیص دهند. البته این نوع سنسورها ممکن است حتی نسبت به حرکت حیوانات نیز حساس باشند و به سرعت آژیر را به صدا درمی آورند.

بنابراین بهتر است از این نوع سنسورهای دزدگیر در جاهایی مثل ویلاهای برون شهری استفاده نکنید.

· سنسورهای ورودی

یکی دیگر از سنسورهای دزدگیرهای ساختمانی، سنسورهایی هستند که ورود را تشخیص می دهند. این دسته از دزدگیرها روی پنجره یا درب ورودی وصل می شوند. در واقع زمانی که پنجره یا درب باز و بسته شود، سنسور قادر به تشخیص آن خواهد بود و هشدار را ارسال می کند.

· سنسورهای تخریب دیوار یا شکست شیشه

برخی از سارقین، ممکن است برای ورود به یک ساختمان یا مغازه از روش های سنتی تری مثل شکستن شیشه یا خرابی دیوار و درب اقدام کنند. سنسورهای برای تشخیص صدای شکستن شیشه یا درب وجود دارند که می توانند هشدار لازم را برای صاحب ساختمان ارسال کنند. البته این سنسورها به شدت ضربه یا صدای شکستن حساس هستند.

بیشتر بخوانید : سیستم اعلام حریق

· سنسورهای دود و گاز

یکی دیگر از سنسورهایی که در بازار دزدگیرهای ساختمانی وجود دارد، سنسورهایی هستند که نسبت به دود و گاز حساس می باشند و در جاهای مختلفی به کار می روند. البته این نوع سنسورها چندان برای گرفتن سارقین کاربرد ندارد و بیشتر مواقع به عنوان یک سیستم هشدار دهنده به صاحب ساختمان عمل می کند. به این ترتیب که وجود گاز یا دود در هوا را تشخیص می دهد و می فهمد که این هوا برای تنفس زیان بار است و دود زیادی که ایجاد شده ممکن است در اثر آتش سوزی بوده باشد. به این ترتیب هشداری را برای صاحب ملک ارسال می کند و وی را از وضعیت مطلع می سازد.

· آژیر

یکی از بهترین و البته قدیمی ترین دزدگیرهای ساختمانی که کاربرد خیلی زیادی هم دارد، آژیرهای صوتی است. زمانی که آژیرهای ساختمانی به کار می افتند، سارق در اثر صدای رعب آور این آژیرها ممکن است به ترس و تکاپو بیفتد و هر چه سریعتر خانه را ترک کند. این نوع از سیستم های امنیتی هنوز هم در خیلی از ساختمان های مسکونی و حتی اماکن مهم مثل طلا فروشی ها استفاده می شود و بسیار کاربردی است.

· صفحه کلید

یکی دیگر از دزدگیرهای موجود در بازار تجهیزات امنیتی، دزدگیرهای صفحه کلیدی است. همان طور که از نامشان نیز پیداست این دزدگیرها، با استفاده از یک صفحه کلید، فعال و غیرفعال می شوند. در واقع برای سیستم های دزدگیر صفحه کلیدی، نوعی پسورد تعریف می شود که با فعال شدن این صفحه دزدگیر، تا زمانی که پسورد وارد نشود، فعال باقی می ماند.

· ریموت

نوع دیگری از وسایل کنترل کننده ی دزدگیرهای ساختمانی، آن دسته از دزدگیر هایی هستند که با یک ریموت کار می کنند و با فشردن یک دکمه می توان آن ها را فعال و یا غیر فعال کرد. این نوع ریموت ها می توانند در مواقعی که فرصت کم است و سرعت عمل لازم می باشد، به کار بیایند.

· سیستم مرکزی

این نوع دزدگیرها را می توان از طریق یک تلفن همراه نیز کنترل کرد. در واقع سیستم های مرکزی و تجهیزات آن از طریق موبایل مدیریت می شوند و فرد می تواند در هر وضعیتی که هست، آلارم های محل زندگی یا کار خود را کنترل کند. در صورتی که آژیری در موقعیت به صدا درمیاد، شما از طریق موبایل خود می تواند نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

· پدال دزدگیر

حتما شما هم تا به حال در فیلم های سینمایی دیده اید که برخی از افراد با فشردن یک پدال، حضور سارق را به دیگران اطلاع می دهند. این نوع از سیستم های دزدگیر بیشتر برای اماکن تجاری مثل صرافی ها، طلا فروشی ها و حتی بانک ها به کار می آید. چرا که با کوچک ترین فشار پا روی پدال ، می توانید آژیر را به صدا در بیاورید و دیگران را مطلع سازید.

دزدگیر ساختمان

مزایای دزدگیر ساختمانی

حالا که با انواع دزدگیرهای ساختمانی و سنسورهای متفاوت آن ها آشنا شدید، بهتر است راجع به مزایا و معایب این نوع دزدگیرهای ساختمانی نیز صحبت کنیم و بگوییم که چرا لازم است از این نوع دزدگیرها در محل کار یا زندگی خود داشته باشید. با ما همراه باشید

· مراقبت مداوم از خانه

شغل و زندگی خیلی از ما، اقتضاء می کند که زمان زیادی از روز را در خانه نباشیم. به همین دلیل نمی توانیم که به صورت دائم و شبانه روزی از آن جا مراقبت کنیم. اما با وجود سیستم های دزدگیر، می توان با خیالی آسوده به فعالیت های روزمره ی خود پرداخت و نگران وسایل و اموال خود هم نبود.

· ترس سارقین از دزدگیر

یکی از اصلی ترین مزایای نصب دزدگیر در ساختمان این است که زهر چشمی از سارقین خواهد گرفت. در واقع خیلی از ساختمان هایی که مجهز به دزدگیر هستند، کمتر مورد هجوم و نفوذ قرار می گیرند. چرا که سارق متوجه می شود که سیستم دزدگیر در این ساختمان نصب شده است و می فهمند که دستبرد زدن به این خانه چندان عاقلانه نیست. حتی در صورتی که سارق مورد نظر جرات کافی به خود بدهد و با وجود سیستم دزدگیر وارد ساختمان شود، با به صدا در آمدن آژیر، فرار را بر قرار ترجیح خواهد داد.

· دائم الکار بودن

اگر بخواهیم در مورد انواع دزدگیرهای ساختمانی صحبت کنیم باید بگوییم که به طور کلی، دزدگیرها یا به صورت بی سیم کار می کنند یا با سیم!دزدگیرهای بی سیم از باتری برای روشن ماندن بهره می گیرند. به همین دلیل می توان اطمینان داشت که حتی با قطع جریان برق باز هم روشن باقی می مانند. اما به هر حال باید به طور مداوم باتری آن ها را چک کنید که تمام نشده باشند.

دزدگیرهای برقی برخلاف این نوع، از جریان برق جهت روشن ماندن استفاده می کنند اما نیازی به تعویض باتری ندارند. دزدگیرهایی که از سیم استفاده می کنند، ارزان و به صرفه می باشند و بیشتر از سیستم های دزدگیر بیسیم محبوبیت دارند.

· امنیت مداوم

لازم نیست که تکرار کنیم اصلی ترین مزیت سیستم های دزدگیر خانه و اماکن، احساس امنیت و آرامش را برایتان به همراه خواهد آورد. حتما شما هم زمانی را به خاطر می آورید که خیلی از ما به هنگام سفرهای طولانی مدت، از خانواده و دوستان خود می خواستیم که در خانه ی ما ساکن باشند و از آن مواظبت کنند. یا این که نهایتاً یک چراغ را روشن می گذاشتیم تا به دزدها و سارقین اعلام کنیم که یکی در خانه است.

بیشتر بخوانید : بانک اطلاعات ساختمان سازه یاب

اما با وجود سیستم های امنیتی مثل دزدگیرهای ساختمانی، لازم نیست که به طور دائم نگران این موضوع باشیم. البته باید اشاره کنیم که نصب دزدگیر در ساختمان به تنهایی نمی تواند کافی باشد.

خیلی از ساختمان سازان علاوه بر این تمهیدات ایمنی، از حفاظ های ساختمانی، درب های ضد سرقت و تجهیزات ایمنی دیگری نیز استفاده می کنند تا مطمئن باشند هیچ کس در غیاب آن ها، وارد خانه یا ساختمان نخواهد شد.

· تحت پوشش بیمه

یکی دیگر از مزیت های بزرگ استفاده از سیستم های هشدار و دزدگیر ساختمانی این است که خیلی از شرکت های بیمه، ساختمان هایی که با استفاده از دزدگیر خود را ایمن کرده اند را تحت پوشش خود در می آورد و جبران خسارت خواهد کرد.

دزدگیر و مزایای آن

معایب دزدگیرهای ساختمانی

یکی دیگر از نکاتی که در مورد دزدگیرهای ساختمانی باید به آنها اشاره کنیم، معایب آن است. به طور خلاصه به برخی از مهم ترین معایب دزدگیرهای ساختمانی و اماکن اشاره کرده ایم.

· نور خورشید، خطای چشمی ایجاد می کند.

برخی از سنسورهای دزدگیر ساختمانی به صورت چشمی کار می کنند. در نتیجه با تابش نور خورشید و انعکاس آن داخل چشمی، ممکن است سنسورها دریافت غلط داشته باشند و هشدارهای خود را به صدا درمی آورند.

· باتری ها خراب می شوند.

همان طور که اشاره کردیم برخی از این سیستم های دزدگیر، با باتری کار می کنند. باتری هم مثل هر وسیله ی دیگری طول عمر مشخصی دارد و ممکن است بعد از مدتی شارژش تخلیه شود یا این که دچار اختلال گردد. به همین دلیل ممکن است هشدارهای غلطی ارسال کند یا این که مدت زمانی طولانی بعد از فعال شدن دستگاه، آژیر را به صدا درمی آورد.

برای این که ولتاژ باتری را تست کنید و مطمئن شوید که جریان کافی از آن عبور می کند، ابتدا جریان برق را قطع کرده و سپس ولتاژ را تست کنید.

· بعد از فعال شدن دزدگیر، آژیر بلافاصله به صدا در می آید.

یکی دیگر از مشکلاتی که در رابطه با دزدگیرهای ساختمانی وجود دارد این است که بعد از روشن کردن و فعال نمودن دزدگیر، آژیر هشدار نیز به صدا در می آید که می تواند پدیده ای آزاردهنده و مزاحم باشد. اگر دچار چنین مشکلی شدید، یادتان نرود که موارد زیر را بررسی کنید:

مطمئن باشید که فیوز AUX دزدگیر سالم است. می توانید این فیوز را با استفاده از یک فازمتر امتحان کنید و مطمئن شوید که سالم است.

گام بعدی در تست سلامت دستگاه، این است که زون ها را جامپر کنید و مطمئن شوید که دستگاه سالم است.

اگر با تست تمام این موارد، متوجه شدید که دستگاه سالم است باید به سراغ سنسورها بروید. سنسورهایی که روی مکان به صدا در آمدن آلارم نصب شده اند را از داخل جامپر کنید و دوباره دستگاه را تست نمایید.چرا باید خرید دزدگیر اماکن را مد نظر داشته باشیم؟

حالا که با مزایا و معایب دزدگیرهای ساختمانی آشنا شدید، احتمالا به خوبی می دانید که چه مزیت هایی در پی دارند. اما شاید هیچ یک از ساختمان های امروزی به اندازه ی ساختمان های تجاری به یک دزدگیر اماکن نیاز ندارند. بنابراین اگر دارای یک ساختمان یا مغازه ی تجاری هستید، قبل از هر چیزی به فکر خرید یک دزدگیر ساختمانی باشید. این دزدگیرها در انواع و اقسام زیادی وجود دارد و می توانید بسته به نیاز خود، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

دزدگیر

سازه یاب، بهشت فروشندگان دزدگیرهای ساختمانی

در نهایت اعلام می کنیم که اگر دارای کسب و کاری مربوط به فروش یا نصب دزدگیرهای ساختمانی و اماکن هستید، توصیه می کنیم سری به وب سایت سازه یاب بزنید. بانک اطلاعات ساختمانی سازه یاب، پروژه های ساختمانی مختلف تهران و کرج را به شما معرفی می کند. این ساختمان های در حال ساخت، مشتری های بالقوه ی شما هستند که با اندکی تلاش و استراتژی درست تبدیل به مشتری های بالفعل خواهند شد.

در نهایت امیدواریم که از این مقاله بهره برده باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بانک اطلاعات ساختمانی سازه یاب می توانید به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.