درباره سازه یابمجموعه سازه یاب در سال ۱۳۹۹ با هدف راه‌اندازی یک بانک اطلاعاتی ساختمان‌های در حال ساخت جامع و معتبر در ایران توسط تعدادی از فارغ‌التحصیلان و متخصصین حوزه ام بی ای و آی تی کشور شروع به فعالیت نمود.

تیم سازه یاب پس از بررسی قسمت‌های مختلفِ کسب و کارهای ساخت و ساز، آنالیز بانک‌های اطلاعاتی موجود در این زمینه و یافتن کمبودها و نقاط ضعف این حوزه اقدام به تهیه فهرستی از مشکلات بازاریابی ساخت و ساز با توجه به اولویت‌های فعالان این حوزه نمود و پس از مشخص شدن مشکلات و نیازهای اصلی این صنعت، بر آن شدیم تا با تکیه بر توانایی‌های تیم فنی و مشاورین خود بسترهای لازم را برای دسترسی عموم مردم کشور، بخصوص تهران و حومه را به یک بانک اطلاعاتی جامع در حوزه ساختمان‌ها و پروژه‌های در حال ساخت فراهم نماییم. لذا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تصمیم بر آن شد تا با راه‌اندازی یک وب‌سایت معتبر بنام سازه یاب نیازِ به بازاریابی هدفمند کسب و کارهای حوزه سازه را برطرف نماییم.


از جمله اولویت‌های تیم سازه یاب ارائه اطلاعات بروز در زمینه‌های مختلف صنعت ساختمان به فعالان این حوزه اعم از انبوه‌سازان، پیمانکاران، تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌باشد. در این راستا و در مرحله‌ی اول، مجموعه سازه یاب در جهت ارائه به‌روزترین بانک‌های اطلاعات ساختمان اقدام کرد. درواقع شرکت سازه یاب با جمع‌آوری حدود 22500 پروژه و ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز ساختمان‌های در حال ساخت، از جمله جامع‌ترین بانک‌های اطلاعات ساختمانی در سطح تهران و حومه‌ی تهران است. این اطلاعات شامل شماره تماس سازنده، مرحله کار، آدرس پروژه، تصویر پروژه، تعداد طبقات و واحدها، متراژ، نقشه گوگل‌مپ و غیره می‌باشد. جالب است بدانید که طی این فرایند اطلاعات به‌طور مرتب و مداوم آپدیت شده و روزانه 50 مورد پروژه جدید به این تعداد اضافه می‌گردد. همچنین سازه یاب این قابلیت را دارد که تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کارهای ساختمانی (بخصوص بخش مصالح) بتوانند با ارائه اطلاعات تماس خود به همراه ثبت قیمت، با فعالان این حوزه به‌صورت کاملاً مستقیم در تماس باشند.


در مرحله دوم از اهداف مجموعه، تصمیم به ارائه خدمات بیشتر برای یک بازاریابی موفق و هدفمند در کنار ارائه یک بانک اطلاعات ساختمان جامع گرفتیم. در این مرحله علاوه بر اطلاعات پروژه‌های در حال ساخت، اطلاعات و شماره تلفن کارفرمایان، انبوه‌سازان و همچنین امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی هدفمند به بازار هدف به همراه قابلیت برگشت اعتبار پیامک‌های ناموفق را به خدمات سازه نت اضافه نمودیم تا به بهتر و جامع‌تر شدن هر چه بیشتر آن کمک کنیم. همچنین وبلاگی کامل از جدیدترین مقالات روز دنیا در صنعت کسب و کارهای ساختمانی ایجاد کردیم تا کاربران عزیز و علاقه‌مندان به حوزه ساخت از دانش به‌روز درباره‌ی تمام مباحث ساخت و ساز آگاه بوده و در راستای افزایش اطلاعات کاربران مفید واقع گردیم.


در گام سوم و هم زمان با شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و کشور و تعطیل شدن بسیاری از مشاغل، سازه یاب اهمیت و جایگاه خود را بیشتر نشان داد چراکه گرایش افراد و کاربران به بازاریابی شخصی و حضوری کم گشته و اغلب ترجیح می‌دهند از طریق یک بانک اطلاعاتی جامع با بازار هدف خود در ارتباط باشند. همچنین در چنین شرایطی همواره دغدغه‌ی یک بازاریابی یا خرید و فروش معتبر وجود دارد که سازه یاب به‌عنوان یک پلتفرم معتبر این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد که با معتبرترین بازارهای هدف برای کسب و کار خود مواجه هستند.


همچنین از جمله مهم‌ترین نکته در این سیستم‌ها به‌روزرسانی و ضریب خطای پایین داده‌ها است که سازه یاب به‌عنوان یک پایگاه اطلاعاتی به‌روز قابلیت ارائه چنین اطلاعاتی را دارد.


در پایان نیز اذعان داریم که خدمت‌رسانی و تلاش برای یک بازاریابی هدفمند از طریق بانک اطلاعات ساختمان‌های در حال ساخت سازه یاب مایه افتخار ما بوده، و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با ارائه اطلاعاتی به‌روز در کنار شما برای رونق کسب و کارتان باشیم.