لوستر اصلی

کمتر خانه ای وجود دارد که حداقل از یک لوستر استفاده نکرده باشد. لوستر سقفی از بهترین محصولاتی است که می توانید جهت دکوراسیون منزل استفاده کنید. نور پردازی خانه اهمیت بسیار زیادی دارد و باعث می شود که محیط شیک تر از آن چه که هست به نظر بیاید.

حتما شما هم تا به حال وارد خانه ای شده اید که بسیار زیبا به نظر می آید اما هر چه به اطراف نگاه می کنید، چیز خاص یا خیلی شیکی نمی بینید. در چنین شرایطی حتما سرتان را بالا بیاورید و سقف و نورپردازی محیط را بررسی کنید. نورپردازی درست با استفاده از وسایل تزئینی درستی مثل لوستر سقفی می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

به همین دلیل است که هر ساختمان و هر آپارتمانی به لوسترهای سقفی نیاز دارد. در این مطلب می خواهیم به سراغ معرفی انواع لوستر سقفی و مزایای آن ها بپردازیم. اگر این مطلب برایتان جذاب است به اسکرول کردن این متن ادامه دهید.

در ضمن، در انتهای مطلب، یک پیشنهاد فوق العاده برای افرادی داریم که در کار فروش لوسترهای سقفی هستند و میخواهند مشتری های بیشتری داشته باشند. به خواندن ادامه دهید!

انواع لوستر

انواع لوسترهای سقفی

می توان لوسترهای سقفی را بر اساس چیزهای مختلف دسته بندی کرد. مثلا جنس آن ها، کوتاهی یا بلند بودنشان یا حتی استایل و طراحی شان! اما شاید یکی از مهم ترین دسته بندی لوسترهای سقفی، بر اساس متریال به کار رفته در آن ها باشد.

لوستر سقفی کریستال

حتما شما هم از این لوسترهای کریستالی دیده اید. تقریبا می توان این لوسترها را در هر محیط و خانه ای به کار برد چرا که درخشش و زیبایی خاصی دارند. البته باید توجه داشته باشید که لوسترهای سقفی کریستال، مجلل هستند و طبعاً باید در خانه هایی استفاده شوند که مثلا مبلمان کلاسیک دارد.

بیشتر بخوانید : انواع مبل

کریستال هایی که از این لوسترها آویزان است می توانند هر شکل و طرحی داشته باشند اما عبور نور از میان این کریستال های کوچک، فضایی بسیار زیبا و رویایی برای خانه فراهم می آورد.

البته این نوع لوسترهای سقفی مدل های دیگری مثل مدل مدرن نیز دارند که شکل و شمایل خاصی دارند. بیشتر مواقع این نوع لوسترها را به شکل های هندسی مختلفی مثل گرد یا مربعی می سازند. بیشتر مواقع از این نوع لوسترهای سقفی کریستالی در خانه هایی استفاده می شود که طراحی مدرن و مینیمال دارند.

یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که در تعیین قیمت لوستر سقفی کریستال اثرگذار است، این می باشد که جنس و کیفیت کریستال ها به شکل است. فرقی که میان لوستر کلاسیک کریستالی با مدرن دارد، در این است که لوسترهای مدرن کریستالی، آویزهای کوتاه تر یا کمتری دارند اما در عوض به جزئیات در آن ها توجه ویژه ای شده است. هم چنین از اشکال هندسی بیشتری نیز در آن استفاده شده است.

مثلا شکل مربع، طراحی مدرن و بسیار سنگینی دارد اما طرح های گرد، حسی از صمیمیت و لوکس بودن را می رسانند.

لوستر کریستال

لوستر سقفی برنزی

آلیاژ برنز که ترکیبی از مس و قلع است در وسایل مختلفی به کار می رود اما شاید یکی از بهترین محصولاتی که در ساخت از برنز بهره می برد، لوسترهای سقفی باشند. به طور کلی هر آلیاژی که در ساخت از مس استفاده کرده باشد برنز نامیده می شود که طبعا فلز برنج یکی از آن هاست. لوسترهای سقفی برنجی بسیار زیبا هستند و مقاومت بیشتری هم نسبت به آلیاژ برنز دارند. در برابر تغییر رنگ مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند و اکسید نمی شوند.

هم چنین باید اشاره کنیم که شکل پذیری این نوع فلز بسیار بیشتر است و می توان از آن برای ساخت لوسترهای سقفی استفاده کرد.اما خود همین آلیاژ برنز در ترکیب با مواد دیگر، لوسترهای مختلفی می سازد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

لوستر سرامیکی

یکی از بهترین لوسترهای سقفی موجود که از جنس برنز است، لوستر سرامیکی می باشد که همان طور که از نامش برمی آید جنس شاخه های آن از سرامیک است. بیشتر مواقع از این نوع لوسترهای سقفی در طراحی های سنتی منازل استفاده می شود. طرح هایی که روی سرامیک آنها نیز موجود است، زیبایی شان را دو چندان می کند.

لوستر آنتیک

یکی از اصلی ترین ویژگی های این نوع لوسترهای سقفی این است که آبکاری روی آن ها با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود. در واقع لوسترهای آنتیک از زاماک تهیه می شوند که بسیار مرغوب است. اگر می خواهید اصل بودن آن را تشخیص دهید، کافیست کمی از آبکاری آن را بتراشید. اگر جنس زیرین آن روشن باشد، می توانید مطمئن باشید که از زاماک ساخته شده است.

لوسترهای شاخه ای

اگر بخواهیم به یکی از گران ترین لوسترهای سقفی موجود در بازار اشاره کنیم، قطعا باید نام لوسترهای شاخه ای را ببریم چرا که آبکاری آن ها معمولا از طلا یا نقره است و هم چنین جنسی آنتیک به حساب می آیند.

بیشتر بخوانید : گلخانه

آبکاری لوسترهای برنزی چگونه انجام می شود؟

یکی از اصلی ترین سوالات راجع به لوسترها این است که آبکاری آن ها به چه صورت است و اصلا برای این عمل، از چه موادی استفاده می کنند. در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که رایج ترین مواد برای آبکاری، طلا و کروم و آنتیک هستند. البته روش های مختلفی نیز برای اعمال این آبکاری به کار می رود( مثل روش الکتریکی، فانتوکروم و البته هیدروگرافیکی)

منظورمان از آبکاری کروم همان آبکاری نقره است که در آن از نقره برای پوشش لوستر استفاده می شود. آبکاری طلا نیز، رنگ محصول را طلایی می کند و جلوه ی فوق العاده ای به آن می بخشد. می توان برای آبکاری طلا از طلای عیار 24 یا…استفاده کرد.

آبکاری آنتیک که در این مقاله به آن اشاره کردیم، حس قدیمی بودن و عتیقه بودن را به لوستر اضافه می کند. به همین دلیل در دکوراسیون منازلی که سنتی هستند، به شدت چشمگیر و زیبا جلوه می کند.

لوستر سقف

لوستر سقفی LED

چند سالی هست که تقریبا در هر محیط و خانه ای که پا میگذاریم نوع خاصی از لوسترهای سقفی که از لامپ های LED استفاده می کنند، می بیتیم. این لوسترها چند مزیت فوق العاده دارند:

اول از همه این که می توان این لوسترها را با استفاده از یک ریموت کنترل خاموش و روشن کرد.

هم چنین قابلیت تغییر رنگ نور را نیز در اختیار دارند.

باید اشاره کنیم که این نوع لوسترها برای تامین نور نیازمند یک ترانس می باشند.

لوستر سقفی SMD

اگر بخواهیم یکی از اصلی ترین لوسترهایی که در فضاهای مدرن به کار می روند را نام ببریم قطعا باید به نام لوستر سقفی SMD اشاره کنیم. بیشترین موادی که در ساخت این نوع لوستر به کار رفته است، چوب و شیشه یا فلز است. اما علت نام گذاری این لوستر، به خاطر استفاده از لامپ های SMD است که نسبت به لامپ های LED نور بیشتری را تامین می کنند. می توان لامپ های SMD را در وات های متفاوتی ( مثل سه وات، 5 و 10 وات) نیز تهیه کرد.

همان طور که می بینید میزان مصرف برق این لامپ ها بسیار پایین است و از این لحاظ کاملا به صرفه هستند. هم چنین باید اشاره کنیم که رنگ این نوع لوسترها نیز کاملا قابل تغییر است و شما می توانید سه رنگ آفتابی، مهتابی و ترکیبی را با استفاده از لوسترهای SMD داشته باشید.

البته باید اشاره کنیم که نور این نوع لوسترها یکنواخت است و سرپیچ خور هم نیستند. لوسترهای SMD نیز از ترانس برای تامین روشنایی استفاده می کند اما نوع دیگری از آن ها نیز طراحی شده است که می توانند بدون ترانس و با جریان مستقیم برق کار کنند.

توصیه می کنیم از لوسترهای SMD در خانه های کوچک استفاده شود چرا که طراحی جمع و جوری و مینیمالی دارند و شلوغی اضافه به محیط نمی دهند.

لوستر سقفی مدرن

یکی دیگر از بهترین لوسترهای موجود در بازار، لوسترهای سقفی مدرن هستند که طراحی ساده و بدون زرق و برقی دارند. اما این سادگی به معنای زشتی آن ها نیست! در واقع این لوسترها به خاطر وقار و زیبایی خاصی که دارند بیشتر در خانه هایی که دکوراسیون مینیمال و مدرنی دارند به کار می روند.

اصلی ترین ویژگی این لوسترهای سقفی مدرن این است که اشکال آن ها ساده اما در عین حال نامتعارف است. باید اشاره کنیم که قیمت این نوع لوسترها در قیاس با لوسترهای سقفی کریستال ارزان تر است و خیلی ها می توانند آن را تهیه کنند.

مزایای لوستر سقفی

حالا که با انواع لوسترهای سقفی آشنا شدید، بد نیست که در مورد مزایای استفاده از این لوسترها نیز اطلاعاتی به دست آورید.

یک: لوسترها نسبت به هرگونه منبع روشنایی دیگری، زیباتر و شیک تر هستند.

دو: تنوع لوسترهای سقفی بسیار بالاست و می توان از آن ها در جاهای مختلفی استفاده کرد.

سه: برخی از لوسترها، مجهز به لامپ هایی هستند که علاوه بر روشنایی خیلی زیاد، میزان مصرف برق را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند. (مثل لامپ های LED و SMD)

چهار: نصب خیلی ساده ای دارند و بی دردسر می توان از آنها استفاده کرد.

پنج: در صورتی که دچار خرابی و آسیب شوند، تعمیر لوسترهای سقفی کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود. در واقع فقط کافیست که لامپ مورد نظر را تعویض کنید. البته این نکته به مدل لوستر سقفی شما بستگی دارد.

شش: تمیز کردن و نظافت این لوسترها کار سختی نیست. معمولا به خاطر آویزان بودن این لوسترها، دسترسی راحت تری می توان به آن ها داشت و نظافتشان با راحتی بیشتری صورت می گیرد.

مدل لوستر

نکات مهم در خرید لوستر سقفی

اگر تصمیم به خرید لوستر سقفی دارید، حتما باید قبل از هر چیز به نکات زیر توجه داشته باشید:

اگر اتاق نشیمن شما کوچک است و می خواهید لوستر را برای این فضا تهیه کنید، بهتر است به سراغ انتخاب های ایمن تری مثل لوسترهای مدرن بروید. به هرحال لوسترهای کلاسیک برای محیط های بزرگ و مجلل مناسب هستند. طبعا در آپارتمان های کوچک، استفاده از لوسترهای پر زرق و برق کریستالی می تواند محیط را بیش از حد شلوغ نشان دهد.

بیشتر بخوانید: آبنما

برعکس اگر برای محیط های بزرگ و ویلاهای وسیع می خواهید لوستر تهیه کنید، انتخاب یک لوستر سقفی کریستالی میتواند بهترین گزینه ی موجود باشد چرا که بر شکوه و عظمت فضا می افزاید.

بیشتر مواقع توصیه می شود که به هنگام خرید لوستر سقفی به قد آن ها نیز توجه کنید. یک لوستر باید حداقل 40 سانتی متر از سقف آویزان باشد تا بهتر جلوه کند. البته باید مطمئن باشید که فاصله ی انتهای لوستر تا زمین کمتر از 2 متر هم نباشد. چرا که در این صورت ممکن است سر افراد قد بلند به راحتی به لوسترهای سقفی برخورد کند.

همواره بهتر است از متریال سبک برای خانه استفاده کرد. لوسترهای سقفی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر چقدر که لوستر شما ساده تر باشد احتمالا وزن کمتری نیز خواهد داشت. علاوه بر این باید حواستان باشد که انتخاب یک لوستر باید با دکوراسیون کلی منزلتان بیشترین هماهنگی و تناسب را داشته باشد.

طبیعتا نمی توانید برای یک خانه ی ساده و کوچک، به سراغ خرید لوسترهای سقفی کریستالی و بزرگ بروید.

توجه به این نکات ظریف است که محیط منزل را زیباتر می سازد.

لوستر اصل

سازه یاب، بانک اطلاعات ساختمانی

اما همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، خبر خوشی برای فروشندگان لوسترهای سقفی داریم! اگر می خواهید مشتریان خود را گسترش دهید و بازار بهتری داشته باشید، اولین و بهترین کاری که باید انجام دهید، خرید یک بانک اطلاعات ساختمانی است.

در این بانک اطلاعاتی، شما می توانید تمامی جزئیات اطلاعاتی مربوط به ساختمان های در حال ساخت را مشاهده کنید و به این ترتیب بدانید که چه ساختمان هایی در شهر در حال ساخت هستند و احتمالا به محصول شما ( لوسترهای سقفی) نیاز دارند. با یک استراتژی درست بازاریابی می توانید به این هدف دست پیدا کنید و محصول خود را مستقیما به شماره تلفن پیمانکاران تهران تبلیغ کنید.

وب سایت سازه یاب، یکی از بهترین بانک های اطلاعاتی ساختمانی را در اختیار دارد که به طور مداوم آپدیت می شود و کمترین میزان خطا را خواهد داشت.

با یک بانک اطلاعات ساختمانی می توانید رونقی بزرگ به کسب و کار خود بدهید!

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.