سهم پروژه های عمرانی در بودجه سال 1401 افزایش می یابد؟!

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس در این رابطه چنین گفت: پیش بینی می کنیم که در سال 1401، بودجه عمرانی نسبت به سال گذشته افزایشی باشد و با توجه به نرخ تورم، اعتبارات عمرانی لازم تخصیص داده شود.

به گزارش سازه یاب، اسماعیل حسین زهی، چنین ادامه داد: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور، باید بیشتر از 30 درصد بودجه کل کشور به پروژه های عمرانی تخصیص داده می شد که در حال حاضر این سهم به زیر 11 درصد رسیده است و باید تغییر پیدا کند.

خیلی از پروژه های عمرانی بیش از 50 سال است که در دست اقدام می باشند و هنوز به پایان هم نرسیده اند. اصلی ترین دلیل این اتفاقات، کسری بودجه سال جاری بوده است چرا که بودجه های عمرانی را خرج هزینه های جاری دولت کرده اند.

وی در ادامه چنین افزود: امسال وابستگی ما به درآمدهای نفتی کمی کمتر شده است اما برای این که به طور کامل تحقق پیدا کند، نیازمند زمان هستیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه دولت به محرومیت زدایی از مناطق مختلف کشور و کامل کردن پروژه های عمرانی چنین گفت: دولت های پیشین چندان در حوزه ی پروژه های عمرانی اقدامات مثبتی انجام نداده اند و امیدواریم که در طول دولت سیزدهم که به عنوان دولت مردمی شناخته می شود، سهم بالای 30 درصد بودجه به پروژه های عمرانی اختصاص پیدا کند. پیش بینی می کنیم که سهم بودجه عمران در لایحه بودجه سال 1401 افزایشی باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.