قیمت سیمان در بازار، بیشتر از 25 هزار تومان است

بعد از این که سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت در طی یک مصاحبه اشاره نمود که قیمت سیمان، پاکتی 25 هزار تومان است، رئیس اتحادیه توزیع کنندگان مصالح ساختمانی اصفهان چنین گفت که قیمت روز سیمان با نرخ 25 هزار تومان مربوط به کارخانه است و قیمت ها در بازار، چیز دیگری می گویند.

ناصر محمدی در ادامه اشاره کرد: بررسی های میدانی و بازاری نشان می دهد که قیمت هر پاکت سیمان در بازار، از 30 هزار تومان بیشتر است. قیمتی که وزیر صمت به آن اشاره دارند مربوط به کارخانه است و قیمت هر پاکت سیمان سیاه در بازار از 33 تا 38 هزار تومان است.

یکی دیگر از کارشناسان صنعت سیمان، دلیل این گرانی ها را افزایش قیمت برق از اول تابستان اعلام کرد و گفت: هزینه برق مصرفی واحدهای تولیدی از اول دی ماه در هر تن 450 هزار تومان مشخص شده است. البته باید اشاره کنیم که این رقم نسبت به مصرف واحدهای تولیدی، ممکن است متفاوت باشد اما به هرحال در قیاس با سال گذشته، شاهد افزایش نرخ برق بوده ایم.

یکی از اصلی ترین مشکلات تولید کنندگان سیمان، استفاده از مازوت است چرا که جا به جایی این سوخت بسیار گران تمام می شود و اصلا به صرفه نیست. بیشتر واحدهایی که دست به تولید سیمان می زنند، کاملا دولتی هستند و تنها به آمارهای تولید اکتفاء می کنند و چندان به دنبال سود و زیان نیستند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.