بازار مسکن دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد!

مرتضی بدرانی کوه، نائب رئیس اتحادیه مشاورین املاک با اشاره به گرانی های مصالح ساختمانی چنین گفت: متاسفانه با توجه به رکودی که در بازار مسکن وجود دارد، نمی توان پیش بینی درست و دقیقی از وضعیت آن در آینده کرد. حتی ممکن است که تا آخر امسال، باز هم شاهد افزایش قیمت باشیم.

وی در ادامه افزود: یکی از اصلی ترین تفاوت های این دولت، با دولت های پیشین این است که تمرکز زیادی بر روی بحث مسکن دارد و به دنبال ایجاد تعادل در بازار است. به همین خاطر بعید است که جهش قیمتی در این حوزه داشته باشید.

بدرانی کوه ادامه داد: اگر چه قیمت سیمان و دیگر مصالح ساختمانی هم اکنون بسیار بالاست و سیمان با قیمت پاکتی 50 الی 60 هزار تومان به فروش می رسانند اما بعید است که این مسئله، بر روی قیمت مسکن تاثیری بگذارد.

زمانی که قیمت مسکن ثابت است، خریداران اقدامی برای خرید نمی کنند اما به محض این که قیمت ها اندکی جا به جا می شوند، خریداران نیز به این بازار هجوم می آورند. در نتیجه ممکن است قیمت مسکن تحت تاثیر قرار بگیرد و بالاتر برود. مثلا اگر قیمت مسکن 30 درصد بالاتر برود، هجوم خریداران برای خرید مسکن، قیمت آن را تا 100 درصد افزایش خواهد داد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز گفت: با توجه به قیمت مصالح ساختمانی، قیمت مسکن جوابگو نیست اما در هر صورت، این بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.