بنیاد مسکن ، مصالح ساختمانی برای طرح نهضت ملی مسکن را تامین خواهد کرد

اکبر نیکزاد ، در نشستی با رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی برای بررسی روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن چنین گفت:

قرار شد که بنیاد مسکن به طور سالانه، 200 هزار خانه را در روستا و شهرهای کوچک مقاوم سازی کند. در سال جاری برنامه این است که 50 درصد این رقم که حدود 96 هزار واحد می شود، در مرحله ی اجرا قرار بگیرد که این اتفاق نیز افتاده است.

سال 1384، فقط هفت درصد خانه ها در شهرها و روستاهای زیر 100 هزار نفر مقاوم و مستحکم بودند. اما در حال حاضر این رقم به 50 درصد رسیده است.

با پیاده سازی طرح به سازی و مقاوم سازی، تا سال 1410 هر خانه و واحد مسکونی در شهرها و روستاهای کوچک ایران مقاوم سازی خواهند شد.

رییس بنیاد مسکن ضمن اشاره به افزایش تسهیلات مسکن روستایی به رقم 200 میلیون تومان، چنین اشاره کرد که بر اساس برنامه، بیش از 17 هزار واحد مسکونی در شهرهایی مثل بندر امام، کوهرنگ ، هرمزگان ، خراسان شمالی و … بازسازی خواهد شد که در حال حاضر تعداد خانه هایی که بازسازی شده اند و به اتمام رسیده اند 8000 واحد است.
وی هم چنین اعلام نمود که رابطه بسیار نزدیکی با وزارت راه و شهرسازی دارد و به نوعی نماینده وزیر در شهرها و روستاهای کوچک به حساب می آید. در ضمن نیکزاد اعلام کرد که بنیاد مسکن جهت تامین مصالح مورد نیاز جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی خود را اعلام می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.