مجردها هم در طرح جهش تولید مسکن در نظر گرفته شده اند!

مشکل مسکن چیزی نیست که فقط مختص به متاهلین و خانواده ها باشد. در چند سال اخیر، شاهد این بوده ایم که مسئله ی مسکن مجردها به طور کلی توسط دولت نادیده گرفته می شود و حتی از وام ودیعه مسکن برای آن ها نیز خبری نبود.

اما اخیراً اخباری به گوش می رسد که شاید مجردها هم بتوانند از طرح جهش تولید مسکن دولت سیزدهم بهره مند شوند.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی چنین اعلام نمود که :” افزایش آمار طلاق در کشور، تقاضا برای مسکن را نیز بالاتر برده است”

او چنین توضیح داد که در حال بررسی امکان ثبت نام برای مجردها نیز هستیم.

رستمی تاکید کرد که با مسئله ی مسکن نباید برخوردی سیاسی داشت. او گفت:” افرادی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند، مشمول کلیه ی امتیازات قانون جهش تولید خواهند شد”

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال این که آیا مجردها هم می توانند در طرح جهش تولید مسکن ثبت نام کنند یا خر، چنین گفت که:” سه دسته از مجردها می توانند در انواع پروژه های مسکن حمایتی و دولتی ثبت نام کنند و در حال حاضر قانون در این موضوع تغییر نکرده است”

اولین دسته از مجردانی که می توانند در طرح جهش تولید مسکن ثبت نام کنند، بانوان مجرد بالای 25 سال هستند. دسته دوم معلولانی هستند که مجرد و بالای 20 سال می باشند. در این موضوع جنسیت و وضعیت تاهل مطرح نخواهد بود. هم چنین دسته سومی که می توانند در این طرح ثبت نام کنند، نخبگان علمی هستند که البته از طرف معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی شده اند. در این مورد نیز مسائل مربوط به جنسیت و وضعیت تاهل در نظر گرفته نمی شود.

محمودزاده چنین اشاره کرد که:” به غیر از این سه دسته از مجردان، گروه دیگری امکان و اجازه ی ثبت نام طرح جهش تولید مسکن را نخواهند داشت. البته باید اشاره کنیم که طرح ها و پیشنهادات مختلفی در این خصوص صورت گرفته که فعلا در حال بررسی آن ها هستیم. در صورتی که به تصویب برسند، اطلاع خواهیم داد.

وی در نهایت چنین توضیح داد که:” تمامی واجدین شرایطی که در سایت ثمن ثبت نام کرده اند، پس از اتمام فرصت یک ماهه ثبت نام، پالایش می شوند و افرادی که واجد شرایط باشند، پیامک تایید برای آنان ارسال خواهد شد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.