سازمان آتش نشانی برای ایمن سازی ساختمان های تهران اعلام آمادگی کرد!

سخنگوی سازمان آتش نشانی، سید جلال ملکی در صاحبه ای با خبرگزاری ایسنا چنین عنوان کرد که بیشتر ساختمان های تهران نیازمند ایمنی سازی هستند. وی اشاره کرد که ساختمان های اداری باید ایمنی سازی شوند و این امر مهم باید از اولویت های اصلی مسئولین باشد.

وی افزود: در کمال تاسف خیلی از افرادی که در ساختمان های اداری شهر تهران ساکن هستند، توجهی به امور تعمیرات و نگهداری ساختمان ندارند. این امر به خصوص در ساختمان های قدیمی که متعلق به نهادهای دولتی است بیشتر دیده می شود.

حتی بعضی از پاساژهای خصوصی تهران که به دست دولت می افتد، بعد از مدتی چنان دچار خرابی و آسیب می شود که گویی مدت ها از عمر آن گذشته است. در صورتی که یک ساختمان دولتی باید با هر کاربری ای که دارد( فرهنگی، تجاری و درمانی) ایمن سازی لازم را انجام دهد و تعمیرات را به صورت مداوم جدی بگیرد.

ملکی در ادامه چنین افزود که:” اتفاقات تلخی مانند ساختمان پلاسکو یا کلینیک سینا اطهر، نباید تکرار شود.

با این که این ساختمان ها دولتی نبودند اما به هرحال زیر نظر یک وزارتخانه فعالیت می کردند. بررسی کوتاهی در این زمینه نشان می دهد که بیشتر ساختمان هایی که دچار حوادث شده اند، به نحوی با اداره های دولتی ارتباط داشته اند.

دولت های مختلف رویکردهای متفاوتی داشته اند و امیدواریم که دولت جدید در این خصوص نیز دیدگاه متفاوتی داشته باشد. البته به خوبی واقف هستیم که بحث تغییر رویکرد در حیطه ی ایمنی، بحثی طولانی مدت است اما امیدواریم که این اقدامات خیلی زود آغاز شود.

سازمان آنش نشانی، اعلام می کند که برای ایمنی سازی این ساختمان ها کاملا آماده است. پاساژ علاءالدین یکی از نمونه هایی است که در گذشته ایمنی خوبی نداشت اما بعد از اقدامات مختلفی که در طول دو الی سه سال گذشته روی آن صورت گرفت، اوضاع بهبود پیدا کرد. البته باید بگوییم که این ساختمان هنوز هم به طور صد در صد ایمن نشده است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.