گزارش وزیر صمت در مورد قیمت و توزیع مصالح ساختمانی

به زودی تمام مصالح ساختمانی در سامانه جامع تجارت ثبت خواهد شد! این خبر به نقل از وزیر صمت و از سوی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان شد.

عبدالجلال ایری در گفت و گویی با خبرگزاری ایستا، با شرح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس چنین عنوان کرد که :” امروز جلسه کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر صمت برگزار شد. ایشان گزارشی از نحوه ی توزیع و قیمت مصالح ساختمانی، به خصوص فولاد و سیمان و البته شیوه ی تامین آن ها برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارائه کردند.

بر اساس این گزارش سه اقدام اساسی در رابطه با مدیریت بازار مصالح ساختمانی از سوی وزارت صمت باید اجرا شود: مدیریت زنجیره تامین مصالح ساختمانی، مدیریت نقدینگی ساخت مسکن و البته تامین مالی زنجیره ای!”

وی در ادامه چنین افزود که : وزیر صمت عنوان کردند که به زودی تمامی مصالح ساختمانی در سامانه جاع تجارت ثبت خواهند شد. این اقدام فواید زیادی از جمله، شفافیت در معامله، افزایش درآمدهای مالی دولت، قابلیت نظارت روی میزان مصرف نقدینگی و البته پیش بینی کمبودهای احتمالی را دارد.

از دیگر مباحثی که امروز در جلسه کمیسیون عمران مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، ایجاد معاملات فروش آتی در بورس بود. اکنون قیر در فروش آتی دوازده ماهه ارائه می شود. همین مسئله باید برای دیگر مصالح ساختمانی به خصوص سیمان و فولاد هم اجرا شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.