معرفی درب ضد سرقت ضد دیلم

سارقی را تصور کنید که بعد از تلاش ها و دسیسه های فراوان، می تواند خود را به پشت درب یک آپارتمان برساند اما ناگهان با یک درب ضد سرقت مواجه می شود! احتمالا میزان یاس و سرخوردگی این سارق را نمی توانید تصور کنید!

چرا؟ دلیلش واضح به نظر می رسد. چرا که درب های ضد سرقت، می توانند سپری ایمن و قوی در برابر نفوذ غیرمجاز به داخل حریم منزل ایجاد کنند! به همین دلیل است که کابوس هر سارقی، درب های ضد سرقت هستند.

اما درب ضد سرقت ضد دیلم چیست؟
آیا می دانید دیلم کردن درب به چه معناست؟
چرا به هنگام انتخاب یک درب ضد سرقت باید حتما حواستان به این نکته نیز باشد؟

در این مطلب می خواهیم به موضوع درب ضد سرقت ضد دیلم بپردازیم. اگر این موضوع برایتان جالب است، توصیه می کنیم ادامه ی این متن را از دست ندهید.

درب ضد سرقت چیست؟

 

درب ضد سرقت چیست؟

 

پیش از این که به جزئیات بخش های مختلف درب ضد سرقت و ضد دیلم بودن آن بپردازیم، باید ببینیم که درب ضد سرقت چیست؟ چرا تا به این حد می تواند ایمنی در برابر ورود غیر مجاز به وجود بیاورد؟

به طور کلی، درب های ضد سرقت، محصولی جدید و نوین به حساب می آیند. چند سالی هست که در بازار درب های ساختمانی این درب ها شهرت پیدا کرده اند. اگر به ظاهر درب های ضد سرقت نگاه کنید، تفاوت چندانی با درب های معمولی نخواهید دید اما با یک نگاه ریزبینانه تر، متوجه می شوید که این درب ها تا چه حد مقاومت دارند.

درب های ضد سرقت، در واقع ساختار ویژه ای دارند که آن ها را در برابر ورود سارقین مقاوم می سازد.

اما چه ساختاری؟ کدام ویژگی هاست که این درب ها را مقاوم می کند؟ در ادامه به آن ها پرداخته ایم:

  • درب های ضد سرقت، دارای یک ورقه ی فلزی با ضخامت های مختلف در ساختار خود هستند. این ورق های فلزی مانع از شکستن و خراب کردن درب می شوند.
  • درب های ضد سرقت دارای لولای پنهان هستند. همین لولاهای پنهان، ایمنی درب ها را افزایش می دهد
  • ضد دیلم هستند( در ادامه به توضیح این ویژگی می پردازیم)
  • از یراق آلات مخصوص و مقاومی در ساخت آن ها استفاده شده است( برندهای معروفی مثل داف و کاله، در درب های ضد سرقت به کار می روند)
  • دارای زبانه های متعددی هستند که مانع از باز شدن قفل می شوند.
  • با هر بار چرخاندن کلید، زبانه های قفل از چند جهت وارد چهارچوب درب می شوند و آن را ایمن می سازند
  • از تجهیزات ایمنی اضافه تری نیز روی درب های ضد سرقت استفاده شده است( مثل زنجیر پشت درب، دوربین های چشمی، هشدارهای صوتی و…)

تمام این دلایل باعث شده است که درب های ضد سرقت تبدیل به یکی از بهترین درب های موجود در بازار شوند و طرفداران زیادی پیدا کنند.

اما ارتباط این مسائل با ضد دیلم بودن درب چیست؟ قبل از هر چیزی باید با روش های سارقین برای باز کردن درب های ساختمانی آشنا شوید!

بیشتر بخوانید : انواع درب ساختمانی

روش های سارقین برای باز کردن درب

 

روش های سارقین برای باز کردن درب

 

سارقین معمولا از چه روش هایی برای باز کردن درب استفاده می کنند؟ هیچکس به جز یک سارق دیگر، از ذهن سارق خبر ندارد! به همین دلیل است که هیچکس نمی تواند ادعا کند که تمام روش های سارقین برای ورود به یک خانه را می داند.
اما بیشتر دزدان، از روش های خاصی برای ورود به خانه استفاده می کنند که در ادامه شرح می دهیم:

شکستن لولاهای درب

 

شکستن لولاهای درب

 

اگر نگاه دقیقی به ساختار درب های ساختمانی بندازید، متوجه خواهید شد که این درب ها روی تعدادی لولا سوار هستند. زمانی که یک سارق می خواهد وارد خانه شود، کافیست که لولاها را خراب کند. به این ترتیب می تواند درب را از چهارچوب آن جدا کرده و به سادگی وارد منزل شود.

با وجود درب های ضد سرقت، این انتخاب از دسترس سارق دور خواهد شد. چرا که از بیرون منزل، لولاهای درب معلوم نیستند و به همین دلیل دسترسی سارق به آن ها مخدوش خواهد شد. در نتیجه نمی تواند با شکستن لولای درب وارد خانه شود.

اسید پاشیدن روی قفل درب

 

پاشیدن اسید روی قفل درب

 

یکی دیگر از روش های جالب سارقین برای ورود به خانه، پاشیدن اسید روی قفل درب است. این روش معمولا می تواند آن ها را به اهدافشان برساند. اما در حال حاضر، قفل هایی به بازار آمده اند که ضد اسید می باشند. برندهایی مثل داف و کاله که ساخت کشور ترکیه می باشند با عرضه ی این قفل ها، توانسته اند که جلوی این اقدام سارقین را بگیرند.

معمولا در درب های ضد سرقت مرغوب از قفل های ضد اسید استفاده می شود.

در فروشگاه آنلاین رستا چوب، تلاش شده است که بهترین متریال برای ساخت درب های ضد سرقت استفاده شود. شما می توانید با مراجعه به وبسایت این فروشگاه و مشاهده ی منوی آن، انواع محصولات درب های ساختمانی را خریداری کنید.

آسیب زدن به سیلندر درب

 

آسیب زدن به سیلندر درب

 

یکی دیگر از روش هایی که به سارقین امکان ورود به خانه را می دهد، آسیب رساندن به سیلندر درب است. در ضمن توپی زنی نیز ممکن است توسط سارقین به کار گرفته شود.

به همین دلیل است که همواره توصیه می کنیم که به سراغ خرید درب ضد سرقت مرغوبی بروید که توسط یک فروشگاه معتبر عرضه شده باشد.

دیلم کردن درب ضد سرقت

 

دیلم کردن درب ضد سرقت

 

شاید یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های سارقین برای ورود به خانه، دیلم کردن درب باشد! اما آیا می توانند درب ضد سرقت را نیز دیلم کنند؟

دیلم کردن کار سخت و پیچیده ای نیست. کافیست سارق از یک دیلم بلند استفاده کند، آن را به چهارچوب اهرم کرده و به قدری فشار بدهد که درب خم شود. به این ترتیب می تواند وارد خانه شود.

اما آیا چنین روشی برای تمام درب های ساختمانی جواب می دهد؟

شاید در گذشته های دور، سارقین می توانستند درب های معمولی چوبی را به این روش خم کنند و به این ترتیب وارد خانه شوند. اما در مورد درب های ضد سرقت، باید این گزاره را با دقت بیشتری بررسی کنیم!

آیا درب ضد سرقت دیلم می شود؟

 

آیا درب ضد سرقت دیلم می شود؟

 

برای پاسخ به این سوال باید ویژگی های درب ضد سرقت بررسی شود!

طبیعتا برخی از درب های ضد سرقت کیفیت بالاتری دارند. در نتیجه به سادگی خم نمی شوند. در واقع عنصر اصلی که باعث می شود، درب های ضد سرقت مقاومت بیشتری در برابر دیلم کردن داشته باشند، کیفیت ساختشان است.

هرچقدر از متریال و مواد مقاوم تری در ساخت درب استفاده شده باشد و همچنین کیفیت ساخت نیز بالا باشد، احتمالا مقاومت درب هم در برابر دیلم کردن بالاتر می رود.

اما به هرحال نباید فراموش کنیم که با صرف زمان و فشار کافی، تمام درب های ساختمانی اعم از ضد سرعت و معمولی، بلاخره دیلم می شوند.

افزایش مقاومت درب ضد سرقت در برابر دیلم کردن

 

افزایش مقاومت درب ضد سرقت در برابر دیلم کردن

 

یکی از سوالاتی که پرسیده می شود این است که آیا می توان ساز و کاری به کار برد تا مقاومت درب ضد سرقت در برابر دیلم کردن را افزایش داد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که:

هیچ راه دیگری به جز افزایش کیفیت ساخت و متریال به کار رفته در درب های ضد سرقت وجود ندارد که باعث افزایش مقاومت آن در برابر دیلم کردن شود.

اما کدام یک از بخش های درب ضد سرقت در مقاومتش موثرتر هستند؟

ضخامت ورق های به کار رفته در ساختار درب ضد سرقت

همان طور که گفتیم در ساختار درب های ضد سرقت نوعی ورق فلزی استفاده شده است که مقاومت آن ها را بالا می برد. هرچقدر ضخامت این ورق بالاتر باشد، طبیعتا خم کردن آن با استفاده از دیلم سخت تر خواهد بود.

چهارچوب درب

باید کیفیت ساخت چهارچوب درب به قدری بالا باشد که نتوان آن را به سادگی خم کرد.

قوطی های به کار رفته در اطراف لنگه

در اطراف لنگه های درب، قوطی های فلزی مخصوصی کار می شود تا مقاومت آن را افزایش بدهند. هرچقدر این قوطی ها با کیفیت بالاتری تهیه شده باشند، احتمالا کیفیت درب ضد سرقت بالاتر می رود.

آیا درب ضد دیلم وجود دارد؟

اگر سری به فروشگاه های درب های ساختمانی بزنید، متوجه می شوید که برخی از فروشندگان با آب و تاب فراوان در مورد ضد دیلم بودن درب های خود صحبت می کنند. حتی گاهی تضمین 100 درصدی می دهد که درب مورد نظرشان به هیچ وجه دیلم نمی شود.

اما تمام این حرف ها، یک فریب بزرگ است! تمام درب ها بلاخره دیلم می شوند. فقط کافیست که زور و فشار کافی به آن ها وارد شود.

تنها مزیت درب های ضد سرقت این است که زمان و نیروی بیشتری از سارق می گیرند تا آن ها را دیلم کند. در نتیجه فرصت کافی به صاحب خانه می دهد که متوجه حضور سارقین شود.

فراموش نکنید که قیمت درب ضد سرقت هر چقدر ارزان تر باشد، احتمالا کیفیت ساخت پایین تری هم دارد و در نتیجه، امکان دیلم شدن آن راحت تر است.

انتخاب بهترین درب ضد سرقت

 

بهترین درب ضد سرقت

 

با تمام توضیحاتی که در خصوص دیلم کردن درب های ضد سرقت دادیم، سوال دیگری مطرح می شود:

  • بهترین درب ضد سرقت چیست؟
  • از کجا مطمئن شویم که درب خریداری شده، بیشترین مقاومت را در برابر دیلم شدن خواهد داشت؟

در پاسخ به این سوالات باز هم شما را به کیفیت ساخت و متریال به کار رفته در درب های ضد سرقت ارجاع می دهیم.

به طور کلی، کیفیت درب ضد سرقت را از چند جهت می توان بررسی کرد:

چوب به کار رفته در درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین مولفه های کیفیت در درب های ساختمانی، چوب آن است. البته گاهی مواقع از مواد دیگری مثل فایبرگلاس، ام دی اف، پلی وود یا…برای ساخت درب ضد سرقت استفاده می شود. اما به طور کلی هر چقدر بدنه ی درب از مواد مقاوم تری ساخته شده باشد، مقاومت آن درب در برابر نفوذ غیرمجاز نیز افزایش پیدا می کند.

ضخامت ورق فلزی

معمولا بهترین ضخامت ورق های فلزی موجود در ساختار درب ضد سرقت، 2 میلی متر است. هرچقدر که این ضخامت بیشتر باشد، طبیعتاً ساختار درب نیز مقاوم تر خواهد بود.

علاوه بر ضخامت ورق فلزی، قوطی های کار شده در کلاف درب نیز باید 30 در 50 باشند. به این ترتیب درب ضد سرقت تا حدود زیادی ضد دیلم نیز می شوند.

تصور کنید که یک سارق برای دیلم کردن درب ضد سرقت با ورق فلزی 1 میلی متری نیازمند 10 دقیقه زمان باشد. در صورتی که ضخامت این ورق به 2 میلی متر برسد، قطعا زمان مورد نیاز سارق چند برابر خواهد شد. فرصتی طلایی که به صاحب خانه اجازه می دهد از حضور سارق مطلع گردد.

مقاومت چهارچوب درب

یکی دیگر از مولفه های بسیار مهم در مقاومت درب، نصب چهارچوب های مقاوم و مستحکم است. همان طور که گفتیم سارقین دیلم را روی چهارچوب درب سوار می کنند و به آن فشار وارد می کنند. در صورتی که چهارچوب درب مقاومت خوبی از خود نشان بدهد، بعید است که بتواند درب را دچار خمیدگی کند.

تمام این فاکتورها باعث می شود که صرفاً مقاومت درب در برابر دیلم کردن افزایش پیدا کند. اما همان طور که بارها در طول این مقاله اشاره کردیم، با صرف زمان و نیروی کافی، سارقین می توانند تمام درب های ضد سرقت را دیلم کنند.

به همین جهت است که توصیه می کنیم از وسایل ایمنی مضاعف مثل سیستم های هشداردهنده و دزدگیر، دوربین های مداربسته، قفل های مخصوص و دیجیتال در درب های ضد سرقت خود استفاده کنید تا به این ترتیب، عملا خانه ی خود را به یک دژ غیر قابل نفوذ تبدیل سازید.

سخن آخر

در نهایت باید عنوان کنیم که درب ضد سرقت ضد دیلم وجود خارجی ندارد. اما با خرید یک درب ضد سرقت با کیفیت می توانید مطمئن باشید که درب ضد سرقت شما تا حد زیادی در برابر دیلم کردن مقاومت پیدا می کند.

اگر به دنبال فروشگاهی معتبر هستید که بتوان با خیالی آسوده، خرید درب ضد سرقت را انجام دهید، ما به شما رستاچوب را توصیه می کنیم. فروشگاهی قدیمی و معتبر که بهترین درب های ضد سرقت را به شما عرضه می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.