تصفیه آب

زمانی که می گویند آب مایه حیات است، به راستی که منظوری در پشت آن نهفته است! بدون آب هیچ یک از ارگان های بدن ما به درستی کار نمی کنند. اما در این میان، هیچ چیز به اندازه ی آب آلوده نمی تواند آسیب زننده و مضر باشد. به همین دلیل است که این روزها استفاده از ابزارهایی مثل دستگاه تصفیه آب و فیلترهای آب بسیار رایج شده است.

در این مقاله از وبسایت سازه یاب می خواهیم در مورد اهمیت تصفیه آب صحبت کنیم و بگوییم که چه مزایایی دارد. اگر این موضوع برایتان جالب است، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب را دنبال کنید.

دستگاه تصفیه آب چیست؟

این دستگاه در واقع مجموعه ای چند فیلتر مختلف است که در مراحل گوناگون، از عبور آلاینده های مختلف آب جلوگیری می کند. زمانی که آب در تصفیه خانه های شهری تصفیه می شود، مجموعه ای از کلر و مواد شیمیایی به آن افزوده می شود. در نتیجه ممکن است آب مورد نظر سنگین شود و حتما به وجود یک دستگاه تصفیه ی آن خانگی نیز احتیاج باشد.

ما آیا می دانید که چرا از این دستگاه ها در خانه استفاده می شود و چه مزایایی دارد؟

تصفیه آب

مزایای استفاده از تصفیه آب

آب تصفیه شده می تواند تا حد زیادی بدن ما را سالم نگه دارد. در خیلی از خانه های امروزی، دستگاه تصفیه ی آب از عناصر لازم و ضروری است. اما اجازه بدهید به شکلی دقیق و واضح در مورد مزایای این دستگاه صحبت کنیم.

· از بین بردن عناصر مضر

در خیلی از شهرها، ممکن است آب شهری بسیار سنگین و سرشار از مواد شیمیایی باشد. خیلی وقت ها برای این که آلودگی ها و حشرات و آفات را در آب لوله کشی از بین ببرند، به آن موادی سمی مثل سرب، کلر و جیوه اضافه می کنند. طبیعتا ورود این مواد سمی به بدن انسان می تواند بسیار خطرناک و مضر باشد. به همین دلیل است که استفاده از دستگاه های تصفیه ی آب لازم و ضروری می باشد.

این دستگاه می تواند مواد سمی را از آب جدا کرده و آبی سالم و بدون مواد شیمیایی به خانه ها برساند.

· طرفدار محیط زیست است

برخی از محصولات به خاطر ویژگی ها و کارایی هایشان به عنوان محصولات طرفدار محیط زیست شناخته می شوند و در این میان هیچ یک از این وسیله ها، به اندازه ی تصفیه ی آب طرفدار محیط زیست نیست. چرا که باعث کاهش خرید بطری آب معدنی می شود. همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین آلاینده های محیط زیست همین بطری های پلاستیکی است. اما زمانی که مجهز به دستگاه تصفیه ی آب باشید دیگر نیازی به خرید بطری های پلاستیک آب معدنی نخواهید داشت و به این ترتیب سهم خود را در پاکیزگی محیط زیست ادا خواهید کرد.

· بهبود کیفیت و سلامت آب

لازم به گفتن نیست که یکی از اصلی ترین ویژگی های مربوط به دستگاه تصفیه ی آب این است که آبی سالم و تمیز تحویل می دهد. گاهی مواقع زمانی که شیر آب را باز می کنیم، با آبی مواجه می شویم که رنگ کدر و بوی نامطبوعی دارد که اصلا قابل خوردن نیست.

حتی اگر بحث نوشیدن هم مطرح نباشد، نمی توان از این آب برای دیگر مصارف خانگی مثل شست و شوی ظروف و لباس ها بهره برد چرا که این بوی بد آب روی ظروف و لباس ها هم باقی نمی ماند.

اما با وجود یک دستگاه تصفیه ی آب در خانه، می توان آسوده خاطر بود که آب مصرفی ما تمیز و سالم است و دارای هیچ گونه بو و طعم نامطبوع نخواهد بود.

 

تصفیه آب

· ابتلا به بیماری های مختلف از جمله سرطان را کاهش می دهد!

همانطور که میدانید بخش زیادی از بدن ما را آب تشکیل می دهد. حال اگر آب مصرفی سالم نباشد، طبیعی است که بدن انسان به ده ها بیماری مختلف مبتلا می شود. یکی از رایج ترین بیماری هایی که در اثر آب ناسالم ایجاد می شود، سرطان روده بزرگ یا مثانه است. در واقع این بیماری به دلیل وجود کلر یا باکتری های دیگر در آب به وجود می آید.

در این میان صحبتی هم از بیماری های پوستی به میان نمی آوریم اما اگزما و خارش، از رایج ترین عوارض آب ناسالم هستند.

زمانی که از یک دستگاه تصفیه ی آب استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که سلامت شما تضمین خواهد بود. یادتان نرود که آب سالم می تواند منجر به تقویت سیستم بدن انسان شده و آن را در برابر بیماری های مختلف مقاوم تر کند. در ضمن آب سالم، هضم غذا را بهتر می کند و دستگاه گوارش بدن انسان را سالم تر می سازد.

· سرب در آب تصفیه شده جایی ندارد

یکی از سمی ترین موادی که در طبیعت وجود دارد، سرب است. گاهی مواقع این ماده در آب آشامیدنی شهری نیز وارد می شود و به همین مسئله، منجر به بروز بیماری های مختلف خواهد شد. شاید اصلی ترین ضرری که سرب آب آشامیدنی وارد می کند، اختلال یادگیری کودکان باشد. به همین دلیل است که استفاده از دستگاه های تصفیه ی آب بسیار لازم و ضروری است و هر خانه ای به آن احتیاج دارد.

· رفع مشکلات گوارشی مثل یبوست

آب سنگین می تواند منجر به بروز بیماری های گوارشی زیادی مثل یبوست شود. بنابراین از همین الان باید به فکر رفع آن باشید. آب تصفیه شده می تواند اثر زیادی در بهبود وضع گوارش بدنتان بگذارد و یبوست را درمان کند. زمانی که آب تصفیه شده مصرف می کنید، حرکت مدفوع در روده های شما روان تر و طبیعی تر خواهد بود و آسان تر دفع خواهد شد. زمانی که آب تصفیه شده مصرف می کنید، در واقع اوضاع معده تان را نیز بهبود می دهید و هضم غذایتان را ساده تر می سازید. در نتیجه مشکلات گوارشی هم نخواهید داشت.

· بهبود اوضاع پوست

یکی از اصلی ترین ارگان های بدن که زیبایی ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد، پوست است. همان طور که احتمالا می دانید، مصرف آب فراوان می توان وضعیت پوست را بهتر کند. هر چقدر آب سالم تری مصرف کنید، پوستتان شفاف تر و درخشان تر خواهد بود. آب سالم و پاک باعث پاکسازی بدن از داخل و بیرون می شود و در نتیجه پوستتان نیز بهتر خواهد بود.

قاتل هر پوستی، کلر موجود در آب است. اما با وجود دستگاه های تصفیه می توانید کلر را از آب آشامیدنی خود حذف کنید و به این ترتیب گام بلندی در راستای سلامت پوستتان بردارید.

· کیفیت هوا را بهبود می دهد

ممکن است در ابتدا، این گزاره غریب باشد اما واقعیت این جاست که با تصفیه ی آب می توانید در بهبود اوضاع هوا هم موثر باشید. زمانی که از آب سالم استفاده می کنید، تبخیر شدن باعث اضافه شدن مواد مضر به هوا نمی شود. تصور کنید که شما مدام از آبی استفاده می کنید که دارای سرب و جیوه و …باشد. زمانی که این آب به هر نحوی تبخیر می شود، در واقع شما سرب و مواد شیمیایی دیگری را به هوا اضافه می کند و در نتیجه هوای محیط را آلوده می سازید.

اما با وجود دستگاه های تصفیه ی آب، این مشکل نیز به سادگی قابل رفع است.

· درمان میگرن و سردرد

یکی از بیماری هایی که به طور مستقیم با آب سالم و تمیز مرتبط است، میگرن و سردرد می باشد. زمانی که آب بدن ما کم می شود، دچار سردرد می شویم. حال هر چقدر که این آب سالم تر باشد، اوضاع سردرد ما نیز بهبود پیدا می کند. در واقع استفاده از آب های سالم و پاکیزه می تواند تا حد زیادی کیفیت زندگی ما را بالاتر ببرد.

استفاده از یک دستگاه تصفیه ی آب باعث می شود که بیشتر بیماری های مربوط به سردرد و میگرن، کاهش چشمگیری پیدا کنند.

· بهبود وضعیت گوارش بدن

یکی از اصلی ترین عناصری که برای بهبود وضعیت گوارش بدن لازم و ضروری است، آب سالم و پاک است. با استفاده از دستگاه های تصفیه ی آب می توانید تا حد زیادی باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش بدن شوید. یادتان نرود که خیلی از بیماری های بدن انسان به دلیل گوارش ناسالم است. زمانی که آب سالم به این دستگاه برسد، متابولیسم بدن نیز بهبود پیدا می کند و در نتیجه هضم و جذب غذا بهتر اتفاق می افتد.

· نیاز به مراجعه به پزشک کمتر می شود

زمانی که آب و غذای سالم مصرف کنید، کمتر به بیماری دچار می شوید و در نتیجه نیازتان به مراجعه به پزشک هم کمتر می شود. آب سالم مهم ترین ابزاری است که برای سلامتی بدن در اختیار داریم. با استفاده از یک دستگاه تصفیه ی آب می توانیم هر زمانی که تمایل داشتیم به بهترین و سالم ترین آب های موجود دسترسی داشته باشیم. مراجعه به پزشک می تواند کار پر هزینه و سختی باشد. اما آب سالم می تواند تا حد خیلی زیادی ما را از ابتلاء به بیماری های مختلف مصون نگه دارد.

· سیستم ایمنی قوی تر برای کودکان

کودکان در هر شرایطی به بهترین نوع آب احتیاج دارند. در واقع آب سالم باعث بهبود سیستم ایمنی بدن آن ها شده و قوی ترشان خواهد کرد. این مسئله بدین معنی خواهد بود که کودکان ما کمتر دچار بیماری و مشکلات سلامت می شوند و می توانند کودکی شادتری داشته باشند. با آب سالم، حتی زمانی که سرما هم می خورند، می توانند زودتر دوره ی نقاهت خود را طی کنند.

· سم زدایی می کند

زمانی که از دستگاه تصفیه ی آب استفاده می کنید، می توان از ورود 2100 نوع ویروس و سم به بدن که در آب موجود است، جلوگیری کنید. اگر از آب تصفیه شده استفاده کنید، عملکرد کلیه ها و کبدتان بهتر خواهد شد و راحت تر می تواند مواد مضر و سموم را دفع کند. بهتر است این گونه به ماجرا نگاه کنید: هر چقدر که آب سالم تری مصرف کنید، توانایی بدن شما برای دفع سموم هم بالاتر می رود.

· جلوگیری از مشکلات مربوط به نقص های مادرزادی

زنان بارداری که آب سالم تصفیه شده را مصرف می کنند، کمتر احتمال دارد که دچار مشکلات زایمان و به دنیا آوردن نوزادانی با نقص های مادرزادی شوند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از آب ناسالم می تواند جنین را در معرض ابتلا به اختلالات رشد و تولد کند. بنابراین وجود یک دستگاه تصفیه ی آب در خانه ای که زن باردار حضور دارد، لازم و ضروری است.

· وزن خود را بهتری می توانید کنترل کنید

اگر آب سالم و پاکیزه ای مصرف کنید، کنترل وزن می تواند به پروسه ای ساده تر و آسان تر تبدیل شود. علاوه بر این، وقتی که مایعات سالم مصرف می کنید، بدن شما کربوهیدرات و قند کمتری به خود جذب می کند. پس اگر مشکل اضافه وزن دارید، می توانید آب سالم خود را افزایش دهید. برای تمام کسانی که رژیم غذایی دارند، توصیه می کنیم آب تصفیه شده نیز داشته باشند.

· غذای خوشمزه تری خواهید داشت

زمانی که از آب سالم و تمیز برای پخت غذا و شستن ظرف ها استفاده می کنید، طعم آن بهتر خواهد شد و به مزه ی طبیعی خود نزدیک تر خواهد بود. اگر آب خود را تصفیه نکنید، باکتری ها و دیگر مواد آلاینده ای که در آب وجود دارند به غذا نفوذ کرده و طعم آن را تغییر خواهند داد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از آب سالم و تمیز برای پخت و پز استفاده کنید.

ناگفته نماند که جوشاندن آب منجر به از بین رفتن مواد مضر موجود در آب نمی شود. به خصوص اگر عناصر و فلزات سنگینی در آب شما موجود باشند.

تصفیه آب

سخن نهایی

در نهایت باید بگوییم که مزایای داشتن یک دستگاه تصفیه آب خارج از شمارش است. اما در این میان می خواهیم مژده ای بدهیم به تمام کسانی که شغلشان به نوعی مرتبط با دستگاه تصفیه آب است:

اگر می خواهید رونق زیادی به کسب و کارتان بدهید، توصیه می کنیم بانک اطلاعات ساختمانی سازه یاب را تهیه کنید. در این دیتابیس بزرگ، تمام اطلاعاتی که برای فروش بیشتر محصولات نیاز دارید را خواهید داشت.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه سری به وب سایت سازه یاب بزنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.