زمان صدور پروانه ساختمانی کاهش پیدا می کند

زمان صدور پروانه ساختمانی کاهش پیدا می کند

به گزارش سازه یاب ، در حال حاضر صدور پروانه های ساختمانی روندی 80 روزه دارد. معاون معماری و شهرسازی تهران ضمن انتقاد از این روند طولانی ، بر کوتاه نمودن این مدت زمان تاکید کرد و چنین گفت: در دهه های گذشته روند صدور پروانه های ساختمانی به خاطر وجود گلوگاه ها ، سخت و دشوار بود و این در حالی است که هرگونه عملیات عمرانی منوط به اخذ پروانه ساخت است.

تلاش داریم که ضمن حفظ عواملی که به کیفیت نهایی سازه منجر می شوند ، در طول ماه های آینده ، مدت زمان صدور پروانه ساختمانی را کاهش دهیم.

در واقع پروانه های ساختمانی باید به جای هشتاد روز ، در عرض یک هفته صادر می شوند و این مسئله ، با استفاده از زیرساخت های مربوط به تکنولوژی و تغییرات در ضوابط و قوانین در این زمینه ممکن خواهد بود.

حمیدرضا صارمی ضمن تاکید بر این که کاهش مدت زمان صدور پروانه ساخت جزو سیاست های شهرداری و شورای شهر است چنین گفت: لازم است که انبوه سازان و مردم به کمک ما بیایند تا قادر باشیم که در زمینه استحکام بخشی به ساخت و ساز ، تکنولوژی های ساخت و همچنین تغییر در مصالح ساختمانی موفق عمل کنیم. متاسفانه عمر بناها در کشور ما استاندارد نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mobile-nav مشاورهmobile-navخریدmobile-navورودmobile-navدمو