فلور باکس

این روزها که تا به این حد از طبیعت و زیبایی های آن فاصله گرفته ایم و به زندگی شهری خو کرده ایم، استفاده از عناصر طبیعی بیشتر از قبل ضرورت پیدا کرده است. انسان تلاش می کند تا بخش هایی از طبیعت را به هم زندگی شهری خود وارد کند تا روحیه و طراوت را به زندگی خویش اضافه کند.

اگر آپارتمان نشین هستید یا این که در یک محیط اداری خشک زندگی می کنید، حتما حسابی دلتان برای دیدن گل و گیاه یا مناظر طبیعی تنگ می شود. اما امروزه با وجود صدها گونه گیاه آپارتمانی لازم نیست که تا این حد خودتان را از طبیعت دور نگه دارید.

گیاهان آپارتمانی شرایط فوق العاده ای برای زیست در یک آپارتمان را دارند و نیاز چندانی به نور مداوم خورشید نخواهند داشت. در این مقاله تصمیم داریم به یکی از مهم ترین کالاهایی که برای کاشت گیاهان تزئینی و آپارتمانی به کار میرود، صحبت کنیم. این کالا چیزی جز فلاور باکس نیست که در ادامه به توضیحات مفصل تری راجع به آن خواهیم پرداخت.

فلاور باکس دیواری 

فلاورباکس چیست

اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، می دانید که معنی تحت اللفظی فلاور باکس همان جعبه گل است. حتما شما هم در خارج از منزل، یا کنار پنجره ی بالکن ها یا حتی داخل ساختمان های اداری، جعبه های مستطیل شکل و عریض را دیده اید که به صورت ردیفی در آن ها گل کاشته اند.این جعبه ها فلاورباکس نام دارند و یکی از بهترین کالاهای موجود برای رشد و پرورش گیاه می باشند.

البته این فلاورباکس ها در جاهای مختلف و در جنس های متفاوتی عرضه می شوند. یکی از اصلی ترین ابزارهایی که در اختیار طراحان داخلی است، همین فلاورباکس است. به همین خاطر است که تا به این حد مورد توجه قرار گرفته است. فلاورباکس ها می توانند حسی از طبیعی بودن را به محیط القاء کنند. البته تصور نکنید که از این فلاورباکس ها تنها در محیط های داخلی و خانه استفاده می شود. در واقع یکی از اصلی ترین مکان هایی که در آن از این جعبه ها استفاده می شود، پارک ها و محیط هایی است که توسط شهرداری دکور می شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتر در مورد انواع فلاور باکس و مکان استفاده از آن ها به شما بگوییم.

 فلاورباکس چوبی

یکی از اصلی ترین فلاور باکس های موجود در بازار ، فلاورباکس چوبی است که به طرز خیلی خوبی حس طبیعت را به همراه می آورد. در واقع فلاورباکس چوب پلاست که ترکیبی از چوب و پلاستیک است، محبوبیت خیلی زیادی دارد.

در واقع این فلاور باکس ها می توانند به عنوان باغچه ای متحرک نیز در نظر گرفته شوند. به خاطر فرم عریض و بزرگ خود می توانید چندین گیاه مختلف را در آن ها بکارید. البته بهتر است به خاطر زیبایی ظاهری از یک نوع گل یا گیاه خاص استفاده کنید.

اما چرا فلاورباکس چوبی؟ آیا نمی شود از پلاستیک یا سفال یا هرچیز دیگری برای ساخت فلاور باکس استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فلاورباکس های سفالی یا پلاستیکی، جلوه ی یک فلاورباکس چوبی را نخواهند داشت. جنس های مختلف دیگری مانند فلاور باکس پلی اتیلن یا بتنی نیز در بازار موجود هستند اما واقعیت این جاست که ظاهر هیچ یک از آن ها با فلاورباکس چوبی نمی تواند رقابت کند. می توانید این محصول را در انواع مختلف و متنوعی از بازار تهیه کنید. رنگ های مختلفی را می توان به باکس  چوبی گلدان زد اما خب ترجیحا بهتر است که از فلاور باکس هایی با رنگ طبیعی خود چوب استفاده کنید تا حس طبیعی بودن را برای محیط به ارمغان بیاورید.

البته این فلاورباکس های چوبی را بهتر است در محیطی استفاده کنید که از گزند باران و عوامل جوی ایمن باشد چرا که اگر جنس آن، چوب طبیعی باشد به تدریج دچار طبله شدن یا پوسیدگی شود.اما نوع دیگری از فلاورباکس چوبی وجود دارد که به خاطر ترکیب آن با پلاستیک می تواند مقاومت خیلی خوبی از خود نشان دهد. این فلاورباکس ها که با نام چوب پلاست شناخته می شوند، بهترین انتخاب برای گذاشتن در کنار پاسیو، بالکن یا هر محیط خارجی دیگری هستند. اگر از فلاورباکس چوب پلاست استفاده کنید، می توانید تنوع زیادی از طرح ها و رنگ ها را نیز در اختیار داشته باشید که بسیار فوق العاده است و می توانید هر رنگی را با توجه به دکوراسیون خود انتخاب کنید.‌

بیشتر بخوانید : دکوراسیون

فلاورباکس چوب پلاست بهترین جایگزین فلاورباکس های چوبی است. در واقع همان طور که می دانید حفظ محیط زیست و آسیب نزدن به درختان یکی از اصولی است که همه ی ما باید رعایت کنیم. اما ساخت بی رویه ی فلاورباکس های چوبی می تواند آسیب زیادی به محیط زیست وارد کند. به همین خاطر است که توصیه می شود، به تدریج از فلاور باکس های چوب پلاست استفاده شود که علاوه بر این ظاهر چوب را دارند و زیبایی خاصی را القاء می کنند، به محیط زیست نیز آسیبی وارد نمی کنند.

علاوه بر این، طرح و رنگ فلاور باکس های چوب پلاست تنوع خیلی بیشتری دارد و می توانید به راحتی آن ها را در محیطی ست کنید.هم چنین باید بگوییم که چوب پلاست مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارد در حالی که ممکن است فلاورباکس های چوبی دچار آسیب و خرابی شود.

فلاور باکس چوبی

فلاور باکس فلزی

یکی از جذاب ترین و مقاوم ترین فلاور باکس هایی که می توان در بازار پیدا کرد، فلاور باکس های فلزی است که حسابی زیبا هستند.

این فلاورباکس ها همان طور که از نامشان پیداست جنسی فلزی دارند و بیشتر به درد محیط های داخلی و البته استایل های مینیمال دارند.

اگر دکوارسیون داخلی شما، سبکی مینیمال دارد، استفاده از المان های فلزی می تواند خیلی مناسب و کاربردی باشد. علاوه بر این محیط های اداری نیز می توانند بهترین مکان برای استفاده از این فلاور باکس های فلزی باشند.

ابعاد این باکس های فلزی گلدان می توانند متفاوت باشد و این مسئله به کاربردی که از آن انتظار دارید، بستگی داشته باشد.

به هر حال رنگ تیره فلاور باکس فلزی می تواند تضاد فوق العاده ای با رنگ سبز گیاه داشته باشد و جلوه ای فوق العاده به آن ببخشد.

فلاور باکس فلزی

فلاور باکس دیواری

یکی از رایج ترین انواع فلاور باکس های موجود در بازار، فلاورباکس هایی است که مخصوص استفاده روی دیوار هستند.

این فلاور باکس ها معمولا به شکل مکعب مستطیل هستند. البته ابعاد آن ممکن است متفاوت باشد اما رایج ترین آن ها 100 در 30 در 30 هستند.

یکی از زیباترین جلوه هایی که می توانید برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید، استفاده از فلاور باکس های دیوار است. این فلاور باکس ها نوعی پایه ی نگهدارنده دارند تا بتواند وزن آن ها روی دیوار را تحمل کنند.

می توان طرح های خیلی جالبی با استفاده از این فلاور باکس های دیواری روی دیوار ایجاد کرد و تنوع خیلی خوبی به دیوار منزل داد.

فلاور باکس

فلاورباکس زمینی

یکی از بهترین جاهایی که می توان از فلاور باکس استفاده کرد، فلاور باکس های زمینی است. خوشبختانه طرح ها و ابعاد مختلفی برای این نوع فلاورباکس ها موجود است و شما می توانید با توجه به دکور و بودجه تان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

البته فکر نکنید که فلاورباکس ها تنها در قالب های مکعب مستطیل پیدا می شوند. می توانید شکل های هندسی متنوع و مختلفی را در میان این محصولات پیدا کنید.

مثلا یکی از انواع فلاور باکس های زمینی موجود، فلاورباکس هایی هستند که شکلی پله ای دارند. به این ترتیب شما می توانید در هر یک از طبقات این فلاورباکس یک گل بکارید و به شکل منظم و درست به آن ها آب بدهید. البته تنوع کاشت گیاه در این نوع از فلاور باکس زمینی نیز کاملا امکان پذیر است.

فلاور باکس زمینی

چگونه به گل های داخل فلاورباکس آب بدهیم

گاهی مواقع دسترسی به این فلاور باکس ها کار سختی است. مثلا اگر فلاورباکس شما دیواری باشد یا در محیطی مثل تراس استفاده شده باشد که دسترسی به آن سخت است، می توان از سیستم های مختلفی جهت آبیاری آن ها استفاده کرد.

مثلا استفاده از سیستم آبیاری قطره ای می تواند بهترین گزینه ممکن برای آب دادن به گلدان های باشد که دسترسی به آن ها سخت است.

یکی دیگر از نکات جالب در مورد این فلاور باکس ها این است که می توان از نورپردازی های خاصی جهت زیبایی بیشتر آن ها استفاده کرد.

بهترین گیاه برای کاشت در فلاورباکس

می توان گیاهان مختلفی در این باکس ها کاشت و محدودیت خاصی ندارند. حتی می توان سبزیجات ریشه ای مثل نعنا یا گشنیز را هم کاشت. البته مثل هر گیاهی دیگری، هرچقدر که عمق فلاور باکس بیشتر باشد و زهکشی مناسب ترین داشته باشد، طراوت و رشد گیاه هم بهتر خواهد بود.

حتی برخی مواقع نهال های میوه را نیز می توان در این فلاورباکس ها کاشت.

بهترین مکان استفاده از فلاورباکس

می توان تقریبا در جاهای مختلفی از این فلاور باکس ها استفاده کرد اما رایج ترین مکان هایی که از فلاورباکس در آن جا استفاده می کنند، شامل موارد زیر است:

  •       تراس و بالکن
  •       لبه ی پشت بام
  •       پشت پنجره یا طاقچه ی بیرونی دیوار
  •       کناره باغچه
  •       دور تا دور آلاچیق
  •       بیرون مغازه و فروشگاه های بزرگ ( روی پلکان آن ها)
  •       راه پله های عریض ( به نحوی که مزاحمتی برای عبور و مرور نداشته باشد)
  •       مکان هایی که بحث ایمنی ضروری است و باید توسط چیزی مرزبندی شود
  •       روی دیوار منازل و ادارات

و…

در نهایت این که این محصول، یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید برای دکوراسیون داخلی منزل خود به کار بگیرید. اگر فروشنده ی این محصول هستید، می توانید از بانک اطلاعاتی سازه یاب برای پیدا کردن مشتریان بالقوه ی خود استفاده کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.